.

John Lennon & Yoko Ono: Dva rebelové - jedna legenda (James Woodall)

7. prosince 2011 v 19:29 | Angie |  V hl. rolích: KNIHY
A máme tu další knihu o Lennonovi, tentokráte spíše víc zaměřenou a jeho život s Yoko Ono....John Lennon & Yoko Ono: Dva rebelové - jedna legenda (James Woodall)


Jak jsem se ke knize dostala?
Stejně, jako k té minulé. Díky seminárce.

O co v knize jde?
Jak už jsem psala, především o vztah a společný život Johna a Yoko. Obojí je nesmírně zajímavé.

Jaký mám z knihy pocit?
Zapůsobila. Nezapůsobila tak, jako první kniha o Lennonovi, ale zapůsobila dost. Jejich život byl něco neskutečného, úplná horská dráha, přesto s pevnou velmi pevnou konstrukcí.
Narodili se pro sebe. Kniha vám nedá na výběr si myslet něco jiného. Prostě k sobě patřili. Oba našli v tom druhém svou druhou půlku. Intelektuálně vyrovnaná dvojice, se stejnými zájmy, ideály a prací. Jejich vztah byl volný, rovnoprávný a řekla bych takový "vyšší". Jistě byl i jako každý jiný, rozešli se, zase sešli, neshodli, ale i tak to bylo výjimečné. Každý vztah je výjimečný, jenže málokterý má takové možnosti, popularitu a nikdo není John Lennon a Yoko Ono.
Víte, kdyby to bylo všechno jinak, nebylo by to ono.

Nastíním vám, jak moc ji John miloval....

"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život."
(John Lennon)No, zrovna teďka čtu parádní knížku o Jimu Morrisonovi, tak až ji budu mít, samozřejmě poreferuju:-) Blížím se k třetí kapitole a stále víc se utvrzuji ve svém smýšlení o Jimovi: byl úžasný! Zvláštní a úžasný.
 


Komentáře

1 Guenon Guenon | Web | 7. prosince 2011 v 21:02 | Reagovat

Ach jo. To bych si přečetla. :)
Ten citát je... Jednoduše řečeno, staré citlivě labilní Guenon i stihla ukápnout slza (protože takovéhle příběhy mě prostě dostávají)

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 9. prosince 2011 v 17:01 | Reagovat

Ani jednoho z nich jsem nikdy moc nemusela, ale životopisy a podobná díla mám ráda,tak si to možná někdy v budoucnu přečtu, ale momentálně jsem zavalená povinnou četbou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama