.

MHD aneb Jak nám prospívají autobusy

10. prosince 2011 v 18:50 | Angie |  TT a další
Takže za myšlenku díky Guenon (o tom slashi napíšu jindy). Kdoví PROČ ji napadlo zrovna tohle a PROČ k tomu dodala toho vysmátého smajlíka....
Kdyby někdo z vás měl nějaký další nápad na téma, klidně se vyjádřete do komentářů.Pokusím tak nějak shrnout, proč je nám vlastně Městská hromadná doprava tak prospěšná.

Jestli nemáte školu 5 minut cesty autobusem, dá se ten čas tam velmi dobře využít. Já například jedu dobrých 24 minut. Mohla bych jet přes novou cestu, ale mám radši to ježdění vesničkami.
Faktem je, že 24 minut (pouze jízda autobusem, ještě si připočtěte tak 15 minut tramvají) je poměrně dost, když si chcete něco zopakovat anebo se naučit. Anebo když se vám den předtím nechce. Jako mě:-D Ok, dobře, většinou se naučím jen to, co opravdu musím, kdy vím, že budu zkoušená nebo se bude psát anebo je to předmět naší třídní - tam se nedovolíte nenaučit. Ale takové ty, kdy je pravděpodobnost, že bude písemka nebo tak menší, tak na to mi stačí čas v autobuse, jen si to přečtu a většinou za ten čas stáhnu víc, než jeden předmět.

Další důvod, proč nám prospívá MHD je, že máte možnost si srovnat myšlenky, přemýšlet, třeba za kulis ubíhající scenérie. Osobně tohle praktikuju většinou cestou ze školy, ráno praktikuju své rychloučení. Miluju, když si můžu dát do uší sluchátka a skoro celou půlhodinu zírat nepřítomně z okna a přemýšlet. O všem. O tom, co budu dnes dělat, co se musím naučit, o tom, co se stalo ve škole, o svých dilematech, o tom, koho jsem potkala, o tom, co bude příští týden a prostě o celkových dojmech, zážitcích, setkáních a záležitostech toho dne, případně i dnů uplynulých.
Vždycky u nás na zastávce vylezu s prázdnou hlavou:-D (Asi podobný pocit jako při písemkách.)

Když se zadaří a já se nemusím nic učit (což teda není fakt vůbec často), tak je dobré čas využít pro čtení. Pokud se občas rozhlédnete okolo sebe, uvidíte, že spousta lidí čte. Nedivím se, je to moc fajn a je to takové šetření si třeba odpoledního času, kdy máte plno jiných úkolů.
A pokud se začtete, cesta vám i rychleji ubíhá. A kolikrát je kniha tak dobrá, že si říkáte, že byste si tu cestu dali ještě jednou:-D
Zrovna teď mi při cestách busem dělá společnost Jim Morrison. A řeknu vám, že je jen málo lidí, kteří mi při cestování dokáží vytvořit lepší společnost, než Jim.
(Tuhle jsem zrovna četla, jak Jim trápil svého mladšího bratra a pobavilo mě to natolik, že jsem se málem neudržela a vyprskla smíchy na celý autobus. A to dvakrát takhle za sebou. Stiskla jsem zuby a bojovala s tím, usmívala jsem se ovšem na celé kolo. Jim byl prostě frajer!)

Jako poslední věc bych uvedla to, že v autobuse potkáte fakt plno lidí. Super je, když třeba jezdíváte i s bývalými spolužáky a pak i s těmi novými. A každý má nějaké známé, že, takže poznáváte nové lidi. A já jsem za ty, které jsem potkala, hrozně vděčná. Vždycky mám takovou radost, když je potkám, že okamžitě zavírám sešit, ať už je to cokoliv a hážu do tašky. A kecáme.
Vůbec nejlepší bylo, jak jsem byla letos na Masters a pak si všímala lidí, že na rukou nosí stejný náramek, jako já. Bylo to opravdu milé.

Ne vždycky je ale společnost lidí příjemná. Když se vedle vás posadí někdo, kdo v lepším případě smrdí celý od cigaret (v horším od potu), tak to je na vraždu. Vaše snaha (má snaha) přichází vniveč. Já se vždycky navoňám drahými parfémy od taťky:-D, automaticky používám i antiperspirant a pak se objeví někdo, jehož tělesná vůně je něco jako pořádný pravý hák přímo do nosu. Takové znásilňování opravdu nemám ráda.
Samozřejmě jsou i lidé, které bych mohla čuchat pořád:-D Nejdříve samu sebe, pak zase samu sebe a pak ty nádherně vonící lidi okolo. Někdy mám nutkání dotyčnou osobu zastavit a zeptat se, jaký to používá parfém.

No, ten konec se mi kapku vymknul z rukou, přeci jen nadpis zní, jak je nám MHD prospěšné. Ale když se zamyslíte, svým způsobem jsou nám ti páchnoucí prospěšní - děláme vše proto, abychom na tom nebyli stejně a ostatní z nás neměli takový pocit, jako my z nich.
Takže asi tak.
Ale znáte to, vše má své pro a své proti.

Mimochodem - Guenon, kdy se hodláš dostavit na icq, abychom si plnohodnotně pokonverzovaly?:-P
 


Komentáře

1 Guenon Guenon | Web | 10. prosince 2011 v 19:25 | Reagovat

Proč jsem za to napsala smajlíka? Nemyslela jsem, že na takové téma by se dal napsat pořádný článek. Ale to neznali Angie - ta z každého takového úplně obyčejného tématu udělá skvělý článek.
Nejvíc mě pobavil ten konec - ono to platí všude. Nesnášíme smradlavé lidi - cigarety ještě pochopím, ale upocenci? Zavřít!:D
A teď lituju, že nejezdím autobusem. Skoro to zní jako zábava :)
A na icq... snad brzo. Dneska ale ne, máme doma improvizovaný HP maraton. :)
A na slash se budu těšit :)

2 Angie Angie | Web | 10. prosince 2011 v 19:36 | Reagovat

[1]: Všechno se dá:-D Článek o skleněném střevíčku a mé nové sukni taky chystám. O sukni až tak za 3 týdny, až ji dostanu na Vánoce, abych přidala i fotku:-D

Guenon, lásko moje...to nezní jako zábava, to JE zábava! Ani netušíš, jak moc se s těmi lidmi nasměju během jízdy.

A pokud je člověk tak egocentrický jako já, tak ještě na tom ježdění miluju, když mám na sobě třeba minisukni a vysoké kozačky, jak všichni po tobě čučí, to je taky sranda :-D

3 Moreen Moreen | Web | 15. prosince 2011 v 0:37 | Reagovat

tak jsem četla článek a pořád si říkala - a kdy přijde to, že můžeš celou cestu prokrafat, smát se jak divá a užívat si přítomnosti přátel, které bys jinak skoro nepotkala.. a přišlo :-) já na mhd miluju právě ty lidi, koukám okolo, pozoruju, co za individua k nám do toho ústavu chodí (předpokládám, že na lince, co začíná vlastně u kolejí, moc "civilistů" nepotkám). a když je tam nějaké individuum dlouhovlasé v černé, hned se mi do té školy jede líp! :-D
víš, to s tím pachem.. když někdo krásně voní, to bys s ním jela třeba dvě hodiny.. ale když si sednu do busu u nás a jedu do prahy a o zastávku dál si přisedne týpek, co páchne a celou cestu prosmrká a prokašle, tak si říkám - zlaté mhd, z kterého přeci jen vypadneš dřív než za dvě hodiny.. teda pokud není někde zácpa nebo objížďka :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama