.

Merlin

26. července 2012 v 13:10 | Angie |  Stojí za to vidět
Další z mých oblíbených seriálů:)

Originální název: Merlin/The Adventures of Merlin
Počet sérií: 5. sérií, seriál skončil
1. série: 13 epizod
2. série: 13 epizod
3. série: 13 epizod
4. série: 13 epizod
5. série: 13 epizod

O čem seriál je?
Jak už si z názvu odvodíte, tak zejména o čaroději Merlinovi. Ke kterému nepochybně patří i král Artuš, jeho rytíři Kulatého stolu a samozřejmě celý Kamelot.
Je fakt, že seriál nemá s legendou moc společného a většinou si jede ve vlastních kolejích. To ale neznamená, že není dobrý. Kdo ale čeká moderní zpracování legendy o králi Artušovi, tak se nedočká.
S Merlinem se zde setkáváme už jako s mladým chlapcem, který je svou matkou poslán na Kamelot, za jejím přítelem a dvorním lékařem Gaiusem, který má Merlinovi pomoct s ovládnutím jeho magie. Avšak tajně, protože na Kamelotu je magie zakázaná a samotný král, Uther Pentragon, ji nenávidí, přestože i on má svá tajemství, kde magie figuruje.
V první sérii Merlinovi působí potíže čarodějka Nimueh, která se snaží zničit Uthera Pentragona tím, že chce zabít Artuše nebo vyvolat válku. Merlin ovšem díky drakovi, který je uvězněn pod Kamelotem, ví, že jeho osudem je Artuše chránit a tak se chudák může přetrhnout, protože Artuše chce zabít kdekdo a prakticky pořád. Takže nejenže mu Merlin čistí zbroj, pere prádlo, nosí jídlo a nechává ho si z něj utahovat, on se vesměs taky stará, aby Artuš dožil zítřka, což je někdy opravdu namáhavé.
Dalším záporákem, který rozhodně stojí za zmínku, je rozkošná blondýnka Morgause a nakonec samotná lady Morgana, Utherova chráněnka, prozatím.
V jednotlivých epizodách se povětšinou odehrává samostatný příběh, nastane problém - samozřejmě za pomocí magie, Merlin jej vyřeší - za pomocí magie, ovšem tak tak. Až v třetí a čtvrté sérii se děj více soustředí na Merlinův boj s Morganou a Morgause.

Můj názor:
Je to rodinný seriál. Takže žádné litry krve a tak se očekávat ani nedají. Je to zábavné, hlavní tahouni vtipů jsou samozřejmě Merlin s Artušem, občas dobře zaperlí i Gaius, a člověk si u toho má odpočinout, ne nervovat, co a jak bude. V seriálu se nikdy nic netáhne, což je moc příjemné, většinou tam postavy času mají málo, například na zachránění celého Kamelotu.
Já osobně jsem ze seriálu nadšená, je fakt, že to, okolo čeho se to všechno točí, je zakázaná magie, boj s ní, ale je to pěkný seriál i o důvěře, přátelství, pomoci, odvaze, věrnosti, spravedlnosti, i o lásce a samozřejmě nekonečných intrikách, jak už to u dvora a nejen tam chodilo. Není to nic, co vás zasáhne, je to prostě moc příjemný seriál na neděli, s nějakými těmi dobrotami, které u sledování můžete zakusovat. Pokud nejste vždycky nároční a chcete si odpočinout, máte rádi legendy a nadpřirozené bytosti, tvory a schopnosti, s tímhle budete rozhodně spokojeni.
Efekty jsou velmi slušné, chlapi taky nevypadají špatně (mé srdce patří Gwaineovi, ale ani Cendred nevypadal nejhůř), drak je famózní a člověk si občas i řekne, že by si alespoň pár dní života v té době chtěl vyzkoušet.
V posledních dvou sériích mě ale neskutečně vytáčela Morgana, jak pořád házela ty svoje úšklebky a zlomyslné úsměvy. Ze začátku jsem jí měla moc ráda a nevadilo mi, jak když začala být zlá a spolčila se s Morgause, jako záporná postava je fantastická, dobře na to i vypadá, ale ty ksichty mě nesmírně vytáčely, hlavně, když ještě byla na Kamelotu. Vždycky se tvářila, jak to nemá v kapse a přitom nic. Opět, klasicky. Ovšem velmi se mi líbilo, jak v poslední sérii vždycky měla v obličeji hrůzu, když viděla Emryse nebo o něm slyšela (tedy Merlinovi, jako čaroděje ho zná pod tímto jménem, neví, že je to tatáž osoba), to bylo perfektní:-D A herečka mi hrozně připomíná Keiru Knightley, jen tak mimochodem.

Nejoblíbenější postavy:
Merlin - je to takový super trouba, že si ho člověk zamiluje
Artuš - to je zase takový arogantní trouba, ale jinak je taky moc fajn, je správný
Gaius - odborník na cokoliv, co souvisí s magii, takový starý chytrý muž, který by tam rozhodně chyběl
sir Gwaine - tak to je můj miláček, do toho jsem se zamilovala na první pohled, i jeho charakter je úžasně zábavný, prostě ho žeru úplně celého
rytíři Kulatého stolu - myslím jen tu hrstku, proto nepíšu Kamelotu, patří tam sir Leon, sir Percival, sir Lancelot a sir Elyan a samozřejmě sir Gwaine, ale ten má spešl řádek pro sebe:-D

Hodnocení: 8/10
 


Komentáře

1 Moreen Moreen | 29. července 2012 v 21:40 | Reagovat

tak už můžu komentovat, už vím co! já to žeru, fakt, dokonce převálcoval jiné seriály a moje večery teď patří Merlinovi :-D tedy ty, co jsem doma... to je takové střevo, že si ho člověk musí zamilovat. a Artuš sice má občas frajerské řeči, ale ty jeho škleby taky stojí za to :-D a představitelka Morgany mi taky hodně připomíná Kieru, první díly jsem se snažila rozlousknout, jestli je to ona nebo ne. i když není pochyb, že kdyby to ona byla, všichni o tom víme že, přeci jen Kiera je dost známá, aby se to v anotacích objevilo. ale dalo mi to práci, přesvědčit se o tom, je jí neskutečně podobná!
takže ti děkuji Angie, žes mě k tomuhle přivedla. a děkuji tuplovaně, že je to teď o prázdninách a ne o škole, to by moje výsledky šly rychle do kopru :-D

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 29. července 2012 v 22:42 | Reagovat

O tom slyším/čtu prvně, ale docela mě to chytlo! Že bych to začala sledovat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama