.

První rudá kapka (Jeaniene Frost)

25. července 2012 v 12:15 | Angie |  V hl. rolích: KNIHY
Líbila se, ale...mohlo to být lepší.První rudá kapka (Jeaniene Frost)


O co v knize jde?
Denise je člověk. Je tomu rok, kdy jí monstra ze světa upírů, ghúlů atd. zavraždily manžela. A nyní někdo vyvražďuje i zbytek její rodiny, vždycky to ale vypadá, že šlo o srdeční příhodu. Netrvá to dlouho a Denise doma navštíví ďábel. Ďábel, jemuž jeden Denisin předek dluží svou duši a pokud mu jej Denise nepřivede, zabije celou její rodinu i ji.
Denise s tímto problémem nechce zatěžovat své přátele, Cat a Bonese, poloupírku a upířího mistra, ale potřebuje se spojit s někým z tohoto světa. A napadne ji jeden z Bonesových přátel, Spade. Spade, který ji před rokem, kdy se setkali poprvé, podivuhodně zaujal. Jenže tehdy byla vdaná. Ale teď, teď už není a Spadeovi na ní záleží víc, než si sama myslí.

Můj názor?
Byla to skvělá kniha na odpočinek. Už od přečtení oficiální anotace je zcela jasné, jak to celé dopadne. Musím ale uznat, že ďábel, systém upířích mistrů a nadschopnosti některých upírů byly velmi příjemné. Navíc žádná třpytící se kůže, ani česnek, ale normální jídlo, samozřejmě i krev, ale bylo mi to milejší, tahleta "pravidla" a systém. Asi proto, že mi to lehce připomínalo Bratrstvo Černé dýky a přestože u každého dílu Bratrstva je taky jasné, že on skončí s ní a ona s ním, má Bratrstvo přeci jen něco víc, něco dost promyšleného, že tomu povrchnímu romantickému příběhu o lásce dává něco hlubšího.
Každopádně První rudá kapka se čte sama, má to spád, žádné zbytečné zdržování, žádné vyplňují kapitoly, všechno běží rychle kupředu a i já se divila, jak rychle jsem ji přečetla. A že poslední dobou mi všechno tak hrozně trvá...
Vyšel už i další díl, který je zase o jiném upírovi, který se v knize vyskytoval a jiné ženě a četla jsem, že je prý o dost lepší, než tento, první díl, tak uvidíme.
A pokud se rozhodnete si toho přečíst, věnujte speciální pozornost Ianovi. Nesčetněkrát jsem to titulovala debilem (a i horšími tituly), ale on je skvělý, pobaví vás a právě to, že je to takový debil je na něm žeroucí. Doufám tedy, že bude díl i o něm a hezky nám zkrotne:)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama