.

Marná lásky snaha (William Shakespeare)

27. října 2013 v 8:00 | Angie |  V hl. rolích: KNIHY
tak, tak, zatímco vy jste si užívali kapitol k NU a jednu kapitolku RzN, já poctivě četla Shakespeara a Bukowského, nad tím rozdílem se nepozastavujte...Marná lásky snaha (William Shakespeare)


O čem hra je?
Král a jeho tři společníci se rozhodnou po dobu tří let pilně studovat, což znamená také žádné ženy a jiné radovánky. Jenže ke králově dvoru se blíží francouzská princezna, se svými dvorními dámami a lecos se může změnit.

Můj názor:
Je to pro mě složité. Marná lásky snaha je hra, kterou jsem četla asi úplně nejdéle ze všech. Dost pasáží mě nudilo a zdály se mi zbytečné. Jako některé u Zkrocení zlé ženy. Myslím si, že příběh klidně mohl stát jen na princezně, králi, jeho společnících a dvorních dámách.
Fádní pasáže mě u Shakespeara občas přepadnou. Možná je to tím, že to není "nedávný" autor, jako třeba Wilde či Shaw, u jejichž děl jsem se bavila od začátku do konce. Taky je to otázka interpretace - nedávno tu byl článek o tom, že jsem byla na Letních shakespearovských slavnostech zrovna na Marné lásky snaze a byla jsem neskutečně nadšená. Hrané je to prostě lepší, než čtené, alespoň teda Shakespeare (vyjma Hamleta a Romea a Julie, ti se mi líbili i v knižní verzi, na hranou musím teprve zajít).

 


Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 29. října 2013 v 0:28 | Reagovat

Zrovna Marná lásky snaha patří mezi moje nejoblíbenější od Shakespeare... Je to sice komedie, ale má takový tragický podtext a snad i konec, jeden z nejotevřenějších vůbec - to u něj  není příliš zvykem, to zakončení mě opravdu překvapilo, když jsem to četla.
A Biron mě neskutečně dostával, ta postava byla úžasně vtipná!

2 Rogue Rogue | Web | 30. října 2013 v 20:39 | Reagovat

Ahojda Angie, nominovala jsem tě do "Liebster Award", v článku jsem veškeré informace, pokud ses s tím projektem ještě nesetkala.
Budu ráda, když tě to zaujme a a zapojíš se;-)
http://my-world-is-fantasy.blog.cz/1310/liebster-award

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama