.

Rivalové

16. října 2013 v 23:40 | Angie |  Stojí za to vidět
opět nečekejte žádné objektivní hodnocení...
Originální název: Rush
Rok vydání: 2013
Pokračování: ne

O čem film je?
Niki Lauda a James Hunt. Dva piloti Formule 1, jeden titul mistra. Jedna nehoda, která mnoho změnila. Disciplinovaný Němec a houževnatý Brit.
V kostce je to o soupeření těchto dvou pilotů F1, o jejich životech, touze po vítězství, vědomí, že ten druhý je odhodlaný toho prvního nenechat vyhrát. A když budete hodně přemýšlet, tak i o životních prioritách, pochopení, disciplíně, o životě s 20% šancí, že při závodě zemřete, o politice v tomto prostředí, kdy jsou peníze důležitější, než životy. A dokonce možná i zvláštním druhu "přátelství".
O tom je film. Samozřejmě je nadsazen, což na konci sám monolog Laudy potvrzuje, ale ty důležité věci platí tak jako tak, nadsazen je pouze příběh (vztah) pilotů, nikoliv jejich problémy související s životem pilota F1.

Můj názor:
Abych vysvětlila větu nad perexem: proč ne objektivní? Tak přeci proto, že tam hraje Chris. Formule jezdí neskutečnou rychlostí. Dva kohouti na jednom smetišti. Testosteron na vás stříká z plátna. Gesta. Hudba Hanse Zimmera. Neočekávaná hloubka. Nahý zadek Chrise Hemswortha.
Stále si myslíte, že mohu být objektivní?

Byla jsem na tom včera a ještě dnes mám úsměv na tváři. Jsem opravdu nadšená. Vizuálně vším. Detailní záběry na odlétající kousky trávy, po které pekelnou rychlostí projela formule, na motor formule, rychle přešlapování pedálů, k tomu Hansova hudba, byly krásnými třešinkami na lahodném dortu.
S klidem tvrdím, že je film velmi poučný. O tom, jak to v F1 chodí, jak je organizátorům jedno, že se piloti v dešti jet BOJÍ, protože oni už prodali práva na vysílání televizím, o tom, jaké je to žít s tím, že možná jedete naposled, že uvidíte zemřít někoho, koho znáte, o tom, že nelidští novináři nemají pochopení, protože za volantem formule neseděli ani v krásném snu.
Film na mě udělal dojem. Přestože jsem věděla, že jej mám brát s rezervou, protože vztah obou pilotů je nadsazen, i tak jsem byla naprosto ohromená. Natalii Dormer jsem na začátku tuze záviděla. Vzpomínek na 192 centimetrů vysokého Chrise (James Hunt), jezdícího v mini autíčku se nemůžu zbavit:D Dokonce i z fotek nesympatický Niki Lauda se stane velkým sympaťákem. O něco chudší dialogy s radostí přehlédnete.
S K. jsme se shodly, že tohle rozhodně chceme !VIDĚT ZNOVA!

Hodnocení: 11/10

A nejlepší scénka? Kdy i frajírek ukáže, že je v něm kus charakteru (což je hrozně sexy)? Napsala bych vám ji, ale to musíte vidět. Jen nápověda: figuruje tam reportér. Jako CO vám neřeknu:D
 


Komentáře

1 Deny Deny | 18. října 2013 v 21:02 | Reagovat

Vypadá to dobře:) v poslední době už nemám na co se dívat:/ takže díky ta tip :-D  :-)

2 Rogue Rogue | Web | 20. října 2013 v 0:57 | Reagovat

Chris... :-P

3 moreen moreen | 13. listopadu 2013 v 23:05 | Reagovat

ok, to mám tím, že sem nechodím! ale tu scénu vím, přesně si vybavuju jak jsem kamarádce povídala, že mu určitě rozbije držku a taky že jo :D jinak souhlas asi úplně ve všem!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama