.

Def Leppard (22. 5. 2015)

25. května 2015 v 21:30 | Angie |  Prožila jsem
po delší době konečně nějaký - a ne ledajaký! - koncert :)

Dozvěděla jsem se to někdy v březnu. Jdu si tak od lékaře na autobusák, když tu najednou vidím obrovský plakát, že 22. 5. budou v ČEZce Def Leppard. To mě nenechalo chladnou, musela jsem nad tím uvažovat celý den. Doma jsem se pak mrkla na lístky, cena nebyla nejmenší, ale... jsou to přeci Def Leppard.

Samozřejmě jsem na koncert chtěla nějakou společnost. Ten problém, že je v mém okolí poskromnu lidí, kteří tenhle žánr poslouchají, se jevil jako ten menší. Otázkou bylo, kdo by vydal tolik peněz. No, můj doprovod na koncert byl nakonec velice překvapující.
Přijdu si tak domů a říkám o tom ségře, že chci jít, ale není s kým. A má, ještě ani ne dvanáctiletá, sestra mi řekla, že by klidně šla, že nějaké jejich písničky zná a líbí se jí. A peníze? Tsss, ségra má pokladničku, ta je těžce ve vatě, tak to ji netrápilo.
Takže jsme začátkem dubna pořídily lístky a pak se už jen čekalo na den D.

No, a tak jsem v pátek, 22. 5. 2015 v 17:50, vyrazila autobusem se ségrou na koncert. Počasí nebylo slavné, ale mám pocit, že to zamračeno a déšť je takové mé "koncertové počasí", prozatím jsem takové měla při každém samostatném koncertě :D Naštěstí na DL bylo jen hodně zamračeno a šero, ale během cesty nám nepršelo a ani cestou domů.

To nám ale náladu zkazit nemohlo. Pro ségru to byl její úplně první koncert (a už Def Leppard, chápete to?), tak mi pokládala takové úsměvné otázky, jako co tam dělám, jestli skáču a tak :D
Předpokládala jsem, že bude předkapela, ale nezjišťovala jsem. Nakonec se z toho vyklubali Citroni, které neposlouchám a ségra je nezná, takže tu půlhodinu jsme přečkaly a zhruba po další půlhodince přestávky už to začalo nabírat o hodně zářivější barvy a zajímavější směr.

Hned jako druhý song na nás vyvalili Animal, s úžasným promítáním, připadala jsem si jako někde ve Vegas. Potom u Love Bites byl promítán text, který "se psal" na kus starého, zažloutlého papíru tím ozdobným písmem, u některých písniček přímo klipy... Pokud jde o playlist, naprostá spokojenost, k maximálnímu štěstí mi snad chyběl už jen Hellraiser. Jinak z těch hodně známých zazněla už zmíněná Animal, Love Bites, Rocket, úžasně akusticky Two Steps Behind, Bringin' On The Heartbreak, Armageddon It, samozřejmě Pour Some Sugar On Me nemohla chybět, to bylo nadšení, když zazněly první tóny, ohromně jsem si užila i Foolin', nemohla chybět Hysteria a úkázkově jsem si zaskákala u Let's Get Rocked. V přídavku zazněla má oblíbená Rock of Ages a k ní Photograph, takže jsem si chrochtala blahem.
Výkony všech členů prvotřídní, bubeník, který to s přehledem zvládal s jednou rukou má můj obdiv. Fakt klobouk dolů. Nazvučení dokonalé, zpěvák nemusel přeřvávat nástroje a zároveň i nástroje byly správně hlasité!

Musím říct, že tak, jak jsem se vyřádila v pátek, jsem neřádila ještě na žádném koncertě, a to včetně festivalových. Až mě to samotnou překvapilo. Tohle bylo prostě... NĚCO! Jak jsem napsala Rogue do smsky, KUREVSKY BOŽÍ! Naprosto nepopsatelné slovy, úžasné! Skákala jsem, zpívala, kříčela, tleskala, v polovině koncertu jsem už definitivně přišla o hlas... Prostě bomba!
Když jsem dojela domů a šla si za permanentního zvonění v uších lehnout, nemohla jsem samým nadšením usnout, byla jsem tak rozjařená, že jsem se pořád jen točila ze strany na stranu a měla chuť řvát nadšením!
Ani teď s odstupem několika dní nemohu nalézt ta správná slova, abych popsala vnitřní pocity. Ještě teď, u psaní tohoto článku, bych řvala nadšením!

Jak byla ségra lehce otrávená předkapelou, protože nic neznala, říkala mi, že pokud to nebude Lindsey nebo Lana, už se mnou na koncert nejde a zívala s tím, že je nějaká unavená. Tak jsem se usmála a řekla jí, že až začnou Def Leppard hrát, tak jí to přejde. Vzpomenu-li na to, mohla bych být prorok :D
Když jsme pak jely domů, ptala jsem se ségry, jestli by šla znova. Bez zaváhání vyhrkla, že ano. Takže tolik k božskosti koncertu a Def Leppard samotných!
 


Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 26. května 2015 v 12:37 | Reagovat

Už je to dlouho, co jsem byla na pořádně užitém koncertě... Ráda bych zase někam vyrazila.
Musím říct, že jsem se pousmívala nad zmínkami, jak ten koncert prožívala ségra - je to pro všechny stejné a zároveň jiné,  první koncert plný objevování, nejistoty, těšení a užívání si... A zapadneš ani nevíš jak.
Víc takových akcí! :-)

2 moreen moreen | 27. května 2015 v 0:04 | Reagovat

taky žiju, taky čtu... super, že jste si to takhle užili a jsem ráda, žes měla s kým jít :-) už jsi mi psala, že půjdeš se ségrou, tak jsem byla zvědavá, co ona na to (i když teď v dopise jsem se zapomněla zeptat, já ostuda!) ale přesně si pamatuju to tvé "první koncert a hned DL!" :-D já si podobně užila naposled v březnu na The Subways, to jak si teď ještě pustím nějaký klip, úplně se tam vidím! a ty božské pocity.. aaaaaa, já bych tak šla znovu na nějaký "bomba" koncert! víc takových akcí, tobě, mě i ségře! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama