.

Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk)

17. dubna 2016 v 8:00 | Angie |  V hl. rolích: KNIHY
upřímně, ani nevím, jak stručně tuto knihu nad perexem uvést, takže asi nezbude nic jiného, než se podívat přímo do článku...
Tvé překrásné já (Chuck Palahniuk)

Originální název: Beautiful You (2014)
Počet stran: 264
Překlad: Richard Podaný
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Odeon

O čem kniha je?
Penny, vcelku tuctová holka, která pracuje pro advokátní firmu. Samotné to zni lépe, než jaké to ve skutečnosti je, protože tam jen nosí židle a kávu. Ovšem až do chvíle, kdy doslova padne k nohám C. Linusi Maxwellovi, pravděpodobně nejbohatšímu a nejmocnějšímu muži světa a on ji pozve na večeři. Zanedlouho se ocitá v Paříži v luxusním penthousu jako testovací objekt Maxwellových erotických hraček, které plánuje uvést na trh.

Můj názor:
Ze začátku tak trošku 50 odstínů podle Palahniuka, ale s poněkud odlišným průběhem a koncem a obálkou, kterou v MHD raději schováte :D Potom už to začíná být... ani nevím co. Je to mišmaš úplně všeho, nevíte, jestli se bavit nebo se cítit uraženě z té absurdity, která má poměrně zlovolnou až nepříjemnou příchuť za předpokladu, že si jen představíte, že by se něco podobného mohlo stát - ženy jako zajatkyně vlastní rozkoše, naprosto závislé jen na ní a kterou ovládá jediný člověk, a ještě ke všemu muž.
Od Palahniuka to byla má první kniha, osobně ji hodnotím jako průměr, jednoduše proto, že jí chybělo něco, kdy člověk rekne wow. Problém byl asi v tom, že se tam dělo tolik neuvěřitelných věcí, že nějaký ten šok, překvapení by se tam ztatilo. Zklamaná jsem úplně nebyla, jazykově je to dobře napsané, je to "chytrý" text s aluzemi, sofistikovaný, s pěknými metaforami, takže od Chucka určitě ještě nějakou knihu zkusím.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama