.

Hledání dokonalé lásky (Jennifer Probst)

3. července 2016 v 8:00 | Angie |  V hl. rolích: KNIHY
druhý díl série...Hledání dokonalé lásky (Jennifer Probst)

Originální název: Searching for Perfect (2014)
Série: Hledání
Počet stran: 376
Překlad: Martina Fedorová
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Ikar
Ve Čtenářské výzvě jako: Kniha o přátelství

O čem kniha je?
Kennedy Asheová si s sebou nese mnohem víc vnitřních démonů, než by se na první pohled mohlo zdát. Je krásná, úspěšná a uvědomuje si to. Když se na večírku rychlého seznamování seznamovací agentury, kterou se svými kamarádkami Kate a Arilyn vede, objeví Nate Dunkle, vědátor v plášti, s brýlemi s tlustými skly a nulovou socializací, její srdce zaplesá, protože právě našla svou Lízu Doolittlovou. Nabídne mu, že mu pomůže najít manželku, naučit ho chovat se k ženám a promění jeho vzhled a Nate přijímá. Přestože už od prvního momentu se mu líbí právě ona.

Můj názor:
Musím říct, že u této série rozhodně neplatí to pravidlo první knihy. Kdy první kniha je naprosto úžasná a ty ostatní slabší a slabší. Nikoliv. Druhý díl této série byl ještě lepší, úžasnější, dokonalejší a já jsem se při jeho čtení rozhodla, že si sérii pořídím do knihovničky. Což není při poměru přečtených knih a knih, které nadchnou tolik, že si je po přečtení koupím, nic obvyklého.
A teď důvody. Myslela jsem si, že Slade (první díl) je úžasný, ale Nate? Nate ho hravě předčil a panebože! Kdo by to byl řekl do leteckého raketového specialisty? To, co se dělo, no, četla jsem s otevřenou pusou - samozřejmě mám na mysli ty milostné scény. Ale nejen to. Kennedy i Nate pro mne byli mnohem složitějšími osobnostmi, s ještě více vrstvami, než Kate a Slade. Minulost každého z ních, trápení, které v ní prožívali a které je poznamenalo, všechno bylo tak uvěřitelné, tak reálné. Nebyla to jen story o to krásce a vědátorovi, který se převlékl do obleku a ona se zamilovala, ne. Byl to příběh mnohem složitější, budování vzájemné důvěry, strach z otevření se, ze svěření se, obavy ze vztahu... Ta cesta, kterou museli ujít byla mnohem komplikovanější a náročnější, než třeba u Kate a Sladea, kteří ale také měli to svoje. Prostě jsem unešená. I jazykově překrásné, ty popisy pocitů, metafory... Jako v rámci žánru je to naprostá špička. Dostanete všechny emoce, zajímavé, hluboké postavy, milý příběh, humor a to všechno krásně napsané. Opravdu to stojí za to.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama