.

Jedenáct minut (Paulo Coelho)

10. července 2016 v 8:00 | Angie |  V hl. rolích: KNIHY
další coelhovka :)Jedenáct minut (Paulo Coelho)

Originální název: Onze minutos (2003)
Počet stran: 342
Překlad: Lada Weissová
Rok vydání: 2003
Nakladatelství: Argo
Ve Čtenářské výzvě jako: Kniha s číslem v názvu

O čem kniha je?
Maria prahne po dobrodružství a tak se rozhodne navštívit hlavní město své země, Rio de Janeiro. Tam potkává Švýcara, který jí nabízí práci ve Švýcarsku. Jakožto naivní dívka se nakonec nechá zlákat vidinou úžasného dobrodružství v Evropě, o kterém by pak mohla vyprávět kamarádkám, které jej nikdy nezažijí. Na místě však zjistí, že má být tanečnicí v kabaretu. Nemá žádné prostředky, ani jiné možnosti, a tak začne tančit. Později se dostává pryč, chtěla by pracovat jako modelka, jenže nikdo se neozývá a peníze docházejí. Nakonec zbavená všech iluzí zajde do podniku s názvem Copacabana s tím, že hledá práci a stane se prostitutkou právě tam. Klientela sestává z bohatých mužů, mnozí z nich jí nabízejí, aby se stala jejich manželkou, milenkou, že jí pomohou, ale Maria má jiný cíl. Nezamilovat se, vydělat dost peněz, aby se mohla vrátit domů, koupit si malou farmu a na Švýcarsko zapomenout. A když už se její odlet do domoviny blíží, potkává bohatého umělce, který v ní spatří světlo...
Na pozadí tohoto příběhu a skrz myšlenky hlavní hrdinky se Paulo Coelho otevřeně vyjadřuje k otázce sexu. Nikoliv však jako k pouhému aktu, který má vést k uspokojení, ale k něčemu mnohem mohem vyššímu.

Můj názor:
Já jsem byla nadšená. Prakticky na co třetí straně jsem si zvýrazňovala něco v textu, četla jsem o tom, s čím sama souhlasím a o čem věřím, že by to takto mělo fungovat a být chápáno.
Vlastně ani nevím, jak se k tomu vyjádřit, příběh se zdá být vedlejší vůči tomu, co nám autor skrz něj sděluje a tak příběh ani moc komentovat nemůžu, resp. ano, líbil se mi taktéž. A autorovo sdělení - jak jsem napsala výše, s tím prostě souhlasím. Stojí za přečtení. A já ji zařadila na seznam knih ke koupi. 


Komentáře

1 Vikina Vikina | Web | 10. července 2016 v 8:20 | Reagovat

Zaujímavé :-)

2 Maisha Maisha | 13. července 2016 v 11:59 | Reagovat

Skvělá kniha :) četla jsem jí před lety, asi přišel čas jí znovu oprášit :)

3 Alethea Alethea | Web | 17. července 2016 v 13:22 | Reagovat

Od Coelha som už pár kníh čítala a minule som práve premýšľala, že možno by som si mohla od neho vyhrabať čosi ďalšie. Toto vyzerá na súceho kandidáta :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama