.

Fantom Opery a Po Hamletovi

3. října 2016 v 20:10 | Angie |  Prožila jsem
dlouho jsem tu nereferovala o svých kulturních zážitcích a to je škoda, ráda si zpětně ty články čtu a vzpomínám :)
FANTOM OPERY (16. 4. 2016, sobota)
O krásce a zvířeti v opeře podle příběhu Gastona Lerouxe

Uznávám, že to datum, kdy jsem na Fantomovi byla, je vzhledem k datu publikování tohoto článku, již "lehce" mimo. Uznávám, že jsem to mohla zvládnout dřív. Rozhodně to ale není tak, že by se mi představení nelíbilo a proto jsem nepsala. Spíš byly na pořadu dne (měsíce, měsíců) jiné věci, ale tak lépe pozdě, než vůbec.

Lístky na Fantoma opery jsme si s Moreen pořídily už tuším někdy v únoru - nebo min. tehdy jsme se začaly domlouvat, že na představení zavítáme. Měla jsem totiž konečně dorazit na dlouho plánovanou víkendovou návštěvu a tak jsem jí napsala, že bych si to ráda spojila i s kulturou, když už v Praze budu. A ona chtěla Fantoma vidět taky, takže jsme byly dohodnuty poměrně rychle.

V sobotu dopoledne jsme vyrazily na náplavku na Street Food festival, kde jsem si dala čokoládovou zmrzlinu s chilli (a pak málem chrlila oheň) a na potom 2 raffaello donuty. Omylem jsme přešly i na druhý břeh, ve vidině, že tam je festival také, ovšem chyba lávky a pak už byl čas se pomalu vrátit do bytu a připravit se. Počasí bylo zamračené, ale dalo se to. Hlásili déšť, ale drželo se to, tak jsme odvážně vyběhly na tramvaj bez deštníků. A ano, co se nestalo - sotva jsme přešly na protější chodník, poznamenala jsem, že na mě káplo a asi bude pršet. Kéž by to byly jen kapky! V tramvaji nám bylo ještě sucho, ovšem než jsme dorazily ke Goja hale... tak to jste neviděli :D Nejenže jsme trochu bloudily, ale hlavně zrovna v tu chvíli musel být ten NEJVĚTŠÍ liják! Moje jediné štěstí bylo, že jsem měla klobouček, Moreen ovšem vypadala, že si zapomněla vyfénovat vlasy :D Jako bychom se před Fantomem rozhodly sjíždět vodu, byly jsme promočené na kost. Doběhly jsme asi tak za minutu dvě, kluk u vchodu vypadal dost pobaveně, jak nás celé zmáčené viděl a ještě nás vyděsil, že prý máme lístky na jindy :D No, vletěly jsme dovnitř, rychle na toalety vyždímat vlasy a honem za někým, kdo nám řekne kudy jít na místa. Stihly jsme to, ale byly to vteřiny :D
A teď už k samotnému představení. NÁDHERNÉ! Už jen kulisy, celkově výprava mi vzala dech. Tohle jsem ještě neviděla, něco tak do detailu vyšperkovaného, tak honosného a ne kýčovitého. Ale nelze se divit, když se děj odehrává v opeře, to už musí nějak vypadat :) Zprávy o tom, že se jedná o nejdražší český muzikál, byly tím vším potvrzeny.
Zhruba u druhé nebo třetí písně, kterou Christina zpívala, jsem se rozbrečela. Nenápadně jsem sušila oči, zatímco periférně jsem viděla, že paní vedle dělá totéž. Byl to takový ten zvláštní pocit, kdy vás nedojme text písně, ale ta hudba samotná, ty tóny a emoce v přednesu té písně - uff. I teď, když to tady sepisuju a vzpomínám na to, je to něco. Pěvecké výkony byly prostě excelentní, nemohla jsem si stěžovat! Christina, fantom... bylo to úžasné. Zahráno taktéž. Ani po tak dlouhé době se k tomu nemůžu vyjádřit nějak objektivně, prostě se tady snažím něco napsat, ale slova mi docházejí, překypovala jsem nadšením a nadšená jsem při vzpomínání i teď. Není co vytknout. Ten příběh zbožňuji a tohle jeho ztvárnění je zážitek, který si chcete a budete pamatovat :)

No, a velmi úsměvné bylo, že o přestávce jsem Moreen upozornila, že venku svítí slunce. Prvně nevěřila, že se mi to asi zdá, každopádně když jsme vyšly po konci představení z haly, bylo nádherně teploučko, svítilo sluníčko a bylo úplně sucho :D V takových situacích se pak nejde nesmát. Shodly jsme se ale na tom, že pravděpodobně na to budeme za mnoho let vzpomínat :D


zdroj obrázku: zdePO HAMLETOVI (3. 9. 2016, sobota)
Copak se dělo v Norsku, zatímco Hamlet plánoval pomstu?

Jak mně se tu sobotu nechtělo nikam jít. Jenže už jsem to E. slíbila a tak jsem se překonala. Bylo krásně teploučko, sluníčko svítilo a tady jsem měla i jistotu, že to počasí vydrží. Ale na rozdíl od pražského zážitku, tady jsme skutečně přišly pozdě. Asi o deset minut, jelikož jsme taky úplně nevěděly kam jít. Tudíž co se týče děje, chytaly jsme se v průběhu.

Musím ale říct, že překonat se a jít byla nakonec ta nejlepší věc, co jsem toho dne udělala, protože to byl naprosto fantastický zážitek. Nemyslím ani tak úplně příběh samotný, ale spíš to všechno kolem. Bylo to totiž divadelní pouť, hrané venku a "cestující" během hry po nádherných místech v Ostravě, která tomu dodávala dechberoucí atmosféru. Začínalo se na Slezkoostravském hradě, potom se scházelo k řece, od řeky na most, pak jsme procházeli parkem, jedna scéna byla i v podzemních garážích, tam všude se hrálo. A zakončeno to bylo u Divadla Antonína Dvořáka. Ten jedinečný pocit tomu všemu nedávaly jen krásné scenérie u řeky, v parku, na hradě a tak, ale i ten fakt, že herci byli přímo mezi námi, doslova na dosah ruky a tak si člověk připadal, jako by byl s nimi na jevišti a to bylo úplně dokonalé. Odcházela jsem nadšená, spokojená a hrozně šťastná, že jsem nic nerušila a šla :)


zdroj obrázku: zde
 


Komentáře

1 Moony Moony | Web | 4. října 2016 v 17:09 | Reagovat

Jéé na Fantoma se chystám s maminou v listopadu :) snad budu stejně nadšená jako ty ;) to mě ten víkend čeká i Mefisto...

2 Bára Bára | 4. října 2016 v 22:43 | Reagovat

no a řekni, že nevzpomínáme? jak mokrá slepice jsem vypadala :-D ale bylo to úúúžasné, i já vzpomínám, zrovna tuhle jsem prohlížela program!

ten Hamlet mě zaujal pojetím, kdyby se něco podobného našlo v Praze, určitě zajdu, to musí být fajn, když se ti mění kulisy naživo :-)

3 Rogue Rogue | Web | 11. října 2016 v 20:50 | Reagovat

Hahahaha :-D Přemýšlím, zda Fantom nemá k deštivému počasí hlubší vztah než by se na první pohled mohlo zdát, protože když jsem na toto představení jela já byla také průtrž mračen! Naštěstí jsme měli časovou rezervu, to nejhorší jsme přečkali v autě a pak jsme to zvládli pod deštníky - bezprostředně před vchodem do Goji už nepršelo.
Jinak jsme z představení měli velmi podobné pocity, to bylo zkrátka dechberoucí.

Putovní Hamlet mě hluboce zaujal (byť toto dílo nemám dvakrát v lásce :D ) to musel být neobvyklý zážitek, který zůstane na dlouho! Doufám, že něco podobného také navštívím! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama